Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počátky kapely se datují okolo roku 1996,kdy se na škole seznámil Mike Shinoda s budoucím kytaristou Bradem Delsonem, se kterým chtěl později založit kapelu. Problém byl ale v odlišnosti jejich hudebních stylů. Brad poslouchá především Trash metal a Mike byl v té dobe v zajetí hiphopové kultury. Jejich sny pomohlo uskutečnit společné vystoupení kapel Anthrax a Public Enemy, kde pochopili, že lze skloubit i zcela odlišné hudební směry. K Mikovi a Bradovi se postupně přidali Rob, Joe, Phoenix a Mark a vytvořili kapelu z názvem Xero. Mark kapelu opustil v době,kdy se přejmenovala na Hybrid Theory, stále však zůstal jejich dobrým přítelem a nyní pracuje jako manažer.


Jako poslední se k Hybrid Theory přidal Chester. Skupina dlouho nemohla najít vhodného zpěváka, vokály tedy obstarával Mike. Jednoho dne, zrovna když probíhala Chazzova oslava narozenin, zavolal Chester Mikovi, pustil mu do telefonu jednu ze svých demo-nahrávek Hybrid Theory a do toho zpíval své vokály. Mike byl tím nadšen a přizval Chestera ke spolupráci. Taxe začalo tvořit jejich debutové album,které se vyčlenilo na Hybrid Theory a Hybrid Theory Edition Platinum.
Kapela uzvřela smlouvu s vydavatelským gigantem Warner Bros. S vydáním jejich alba souvisela i změna názvu kapely. Skupina se jménem Hybrid Theory již existovala.Původně chtěli změnit název na Lincoln Park (puvodně říkají:"Lincolnův park je v každém větším městě USA, a proto, když koncertujeme, můžeme říkat, že se naše kapela jmenuje podle jejich parku. Jsme tak fanouškům blíže.") Ale internetová adresa www.lincolpark.com už je obsazená a tak trochu pozměnili název na Linkin Park (výslovnost je podobná). Debutové album dostalo název Hybrid Theory a v prodeji bylo od 24.října 2000. Jeho úspěch byl nečekaný a nesl sebou řadu ocenění.
30. července 2002 se na pulty dostalo další album s názvem Reanimation, které obsahuje mixy songu z HT, HTEP,a nealbových songů. Na vzniku tohoto alba se podílely nejproslulejší špičky hiphopové scény.
24.března 2003 je na světě další album s názvem Meteora. Jejich popularita markantně stoupá a jejich fanoušci se rozšiřují do stále nižší věkové kategorie. Meteora bourá žebříčky hitparád a nekompromisně obsazuje první příčky. 17.listopadu se k fanouškům dostává zaznam z koncertu z Texasu z Amerického turné " Summer Sanitarium Tour" v podobe CD a DVD s názvem Live in Texas.

Na konci listopadu, přesně 29.11 2004 se na pulty dostává další dvou diskové album Linkin Park. Není to však řadové album, ale nosič, který obsahuje remixy nahrávek od LP a rappera Jay-Z. K tradičnímu CD je přibaleno i DVD, které obsahuje průběh tvorby ve studiu a hlavně pak koncert v klubu Roxy Theather.

Obrazek
Obrazek